Kim jesteśmy

 • Kim jesteśmy

  Charakterystycznym jest fakt, że jakkolwiek człowiek polował od zarania dziejów żeby zdobyć pożywienie, poluje nadal mimo, że polowanie nie jest źródłem utrzymania. Walory smakowe i zdrowotne dziczyzny są dla wielu z nas wspaniałym dodatkiem do tego co przeżywamy w kontakcie z naturą. Kultura Łowiecka - bardzo szeroko pojmowana, to spoiwo scalające brać myśliwska, pozwalająca na realizowanie we wspaniały sposób zadań z zakresu ekologii i gospodarowania środowiskiem naturalnym. Wielu z nas myśliwych stara się współgrać z przyrodą wsłuchując się w jej naturalny rytm. Każda pora roku przynosi inne emocje i odczucia. Wiosenne toki przeróżnego ptactwa, pięknie wybarwione kozły w maju, jesienne rykowiska i styczniowa pełnia ze skrzącym się od mrozu śniegiem przynosi radość, ale i nostalgię związaną z przemijającym czasem.

  Więcej

Nasza historia

 • Należy cofnąć się do końca lat czterdziestych XX wieku. Był to okres powojennych przemian, które dotknęły również i łowiectwo. Przeprowadzona została reforma  Polskiego Związku Łowieckiego i zasad polowania. Zasadnicza zmiana sprowadzała się do  podziału terytorium kraju na obwody łowieckie, które wydzierżawiono kołom łowieckim. Wcześniej, teren wokół poszczególnych wiosek, czy folwarków wydzierżawiany był dla kilku myśliwych.Gdy w 1948 roku,  Rzeszów został wyznaczony na stałą bazę dyslokacyjną dla  9 Drezdeńskiej Dywizji Piechoty, na Podkarpaciu funkcjonowało już szereg kół łowickich. Myśliwi wojskowi z jednostek dywizyjnych, z inicjatywy ppłk Stanisława Wytyczaka, podjęli starania o zorganizowanie wojskowego koła łowieckiego. Działania te zostały zakończone sukcesem. We wrześniu 1949 roku powstało w Rzeszowie wojskowe koło łowieckie o nazwie „Dywizyjne Koło Łowieckie przy JW 2837 w Rzeszowie” Dlaczego koło dywizyjne, a przy jednostce wojskowej?

   

  Więcej

Nasza misja

 • Żyjemy coraz szybciej zostawiając nasze życie w firmach, na konferencjach i wyjazdach służbowych. Nie mamy czasu na rodzinę nie mówiąc o wspólnym spędzaniu czasu, a niekiedy o założeniu rodziny. Dziwimy się że mając 60 wiosen za sobą i dorosłe dzieci długa droga jeszcze do tego by zostać dziadkiem.  Zastanawiamy się gdzie został popełniony błąd. Pytamy samych siebie jak to naprawić. Tylko ludzie słabi trwają w marazmie bo nie stać ich na mentalne zmiany.

  Kontakt z naturą pozwala na odpoczynek, kontemplację i wspólne spotkania. Warto zastanowić się czy nie odłożyć penerskich wyjazdów na zorganizowane wycieczki do popularnych kurortów by pochwalić się sąsiadom milionem zdjęć z basenu i wyjechać na urlop na dzikie mazury lub roztocze i pokazać dzieciom, że przygotowanie ogniska i wspólne wieczory przy min, wędkowanie i przygotowywanie wspólnych posiłków da więcej wrażeń dla nas wszystkich niż hotelowy on inclusive. Ekologiczny styl życia, połączony ze zdrowym rozsądkiem, w konsekwencji może stać się stylem naszego jestestwa.

Zarząd koła

A4 Infociacho