Nasza misja

Żyjemy coraz szybciej zostawiając nasze życie w firmach, na konferencjach i wyjazdach służbowych. Nie mamy czasu na rodzinę nie mówiąc o wspólnym spędzaniu czasu, a niekiedy o założeniu rodziny. Dziwimy się że mając 60 wiosen za sobą i dorosłe dzieci długa droga jeszcze do tego by zostać dziadkiem.  Zastanawiamy się gdzie został popełniony błąd. Pytamy samych siebie jak to naprawić. Tylko ludzie słabi trwają w marazmie bo nie stać ich na mentalne zmiany.

Kontakt z naturą pozwala na odpoczynek, kontemplację i wspólne spotkania. Warto zastanowić się czy nie odłożyć penerskich wyjazdów na zorganizowane wycieczki do popularnych kurortów by pochwalić się sąsiadom milionem zdjęć z basenu i wyjechać na urlop na dzikie mazury lub roztocze i pokazać dzieciom, że przygotowanie ogniska i wspólne wieczory przy min, wędkowanie i przygotowywanie wspólnych posiłków da więcej wrażeń dla nas wszystkich niż hotelowy on inclusive. Ekologiczny styl życia, połączony ze zdrowym rozsądkiem, w konsekwencji może stać się stylem naszego jestestwa.

Misja  jaka stoi przed nami myśliwymi to między innymi:

  • Ochrona ojczystej przyrody i wszystkiego co wiąże się z ekologią. Ale również przekazywanie  wartości dla dzieci i naszych wnuków by zachować przyrodę w jak najmniejszym stopniu zmienioną.
  • Godzenie interesów zniszczeń upraw leśnych - Lasów Państwowych, pól i płodów rolnych- Przedsiębiorców Rolnych, upraw szkółkarskich - Sadowników, niszczenia stawów rybnych i zalewania łąk a wreszcie zwykłego mieszkańca, który zgłasza szkodę w tujach czy drzewkach w obejściu wokół daczy wypoczynkowej.
  • Edukowanie ekologiczne społeczeństwa poprzez wykłady w szkołach, organizowanie zielonych lekcji dla dzieci i młodzieży w plenerze, a także wykładów ekologicznych dla dorosłych.
  • Stoimy między młotem a kowadłem, z jednej strony rolnicy chcący produkować i sprzedawać płody rolne wolne od zniszczeń ze strony zwierząt, a społeczeństwem, które często nie chce widzieć problemów zamykając się na etapie" uczłowieczenia Jelonka Bambi" który jest piękny i myśli jak człowiek.
  • Wspieranie sokolników i popularyzacja tego pięknego zajęcia, ochrona ptaków drapieżnych.
  • Organizowanie wystaw i konkursów psów, a poprzez kontakt z wieloma rasami, nauka miłości do zwierząt. Popularyzacja "dogoterapii".
  • Wspieranie ludzi pałających miłością do koni (mamy wspólnego patrona Św. Huberta) i korzystanie ze wspólnych pasji.

WiWi

A4 Infociacho