Spotkanie z myśliwymi w Cierpiszu

Submitted by on Wt, 12.04.2016 - 00:00

Uczniowie ZS  Cierpiszu od kilku lat współpracują z kołem łowieckim "Rogacz".

 

Jesienią ubiegłego roku włączyliśmy się w akcję zbiórki żołędzi. Chociaż konkurs ogłoszono stosunkowo późno i pogoda niezbyt sprzyjała wypadom do lasu, jednak udało się zebrać około 30 kg surowca.

Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody w postaci pięknych albumów zwierząt i słodycze. Ku naszemu zaskoczeniu Zarząd Koła obdarował dzieci słodkimi upominkami. Na podsumowanie tej akcji zaproszono profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego Marka Koziorowskiego, który barwnie opowiadał o ochronie dzikiej przyrody, dokarmianu zwierzyny w okresie zimowym oraz gospodarce łowieckiej mającej na celu przywracanie równowagi w przygodzie. Wspomniał również o pięknej tradycji jaka jest gwara myśliwska, która jest zrozumiała tylko dla wtajemniczonych.

Spotkanie z myśliwymi było ciekawą lekcją przyrody i przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści myśliwych.

Współpraca w WKŁ "Rogacz" będzie nadaj kontynuowana. W najbliższym czasie sekretarz Koła Józef Bożek zapowiada organizację wielu atrakcyjnych konkurów i akcji. Dziękujemy Zarządowi WKŁ "Rogacz" za organizację spotkania oraz nagrody i upominki dla uczniów.

Alicja Sroka, Głos Gminy Łańcut, Nr 2 (91) st. 17

fot. Archiwum.

Czytany 753 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho