Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44

ZAKOŃCZENIE POLOWAŃ 2015/2016

Submitted by on N, 31.01.2016 - 14:37

TO JUŻ OSTATNIE POLOWANIE ZBIOROWE KOŃCZĄCE SEZON ŁOWIECKI 2015/2016. SYGNAŁAMI ROGU MYŚLIWSKIEGO PODZIĘKOWALIŚMY NASZEMU PATRONOWI ŚW. HUBERTOWI, A UROCZYSTĄ BIESIADĄ - MYŚLIWYM KTÓRZY UCZESTNICZYLI W POLOWANIACH ZBIOROWYCH W WOJSKOWYM KOLE ŁOWIECKIM 'ROGACZ" NR 154 W RZESZOWIE. 

 

Na Polowaniu mieliśmy zaszczyt gościć zaproszonych myśliwych, wśród których były 3 Diany. Polowanie w tak uroczym gronie było prawdziwą przyjemnością. Kobiety sprawiają, że panowie na polowaniu zachowują się zupełnie inaczej…Jak zauważyły -  "Mężczyźni z kobietą u boku w lesie są bardziej eleganccy" . Nikt z polujących  nie narzekał, że pogoda nas nie rozpieszczała i  nie było dzików. Dzisiaj od samego początku liczyła się dobra myśliwska atmosfera.  

 

 

 

 

Przy kominku, w osadzie myśliwskiej, do późnego wieczora toczyły się rozmowy i wspomnienia z polowań na jelenie dziki i ptactwo. Nie brakowało dań z dziczyzny i słodkości pieczonych przez zaproszone Diany. Z uwagi na deszczową i wietrzną pogodę, apetyty dopisywały.

 Ten sezon nie był tak obfity w zwierza jak poprzedni. Znacząco zmniejszyła się populacja dzików, na co miał wpływ sposób i organizacja polowań zbiorowych w naszym kole. Częstotliwość z jaką "opolowywano" obwód 114, skutkowała nadmiernym niepokojeniem mateczników i rejonów bytowania zwierzyny. Brak młodych drzewostanów tzw. "młodników" i trudno dostępnych rewirów na obw. 114 skutkowała zmniejszeniem zainteresowania tym terenem przez dziki. Z obserwacji wynika, że jelenie na obw. 114 praktycznie nie występowały. Jeżeli były spotykane- to tylko przejściowo.

 Darz Bór.   Wi Wi

Czytany 2753 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho