Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44

ROZPOCZĘCIE POLOWAŃ ZBIOROWYCH 2016/2017

Submitted by on Pn, 03.10.2016 - 09:35

W SŁONECZNY PORANEK 2-GO PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU SYGNAŁEM "POWITANIE MYŚLIWYCH", ŁOWCZY WOJSKOWEGO KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 154  "ROGACZ" W RZESZOWIE, KOLEGA JANUSZ SZYSZKA ROZPOCZĄŁ PIERWSZE POLOWANIE ZBIOROWE INAUGURUJĄCE SEZON POLOWAŃ ZBIOROWYCH 2016/2017.

    To właśnie polowania zbiorowe są świetną okazją, aby spotkać się z tymi, których nie spotykamy często w lesie. Zdarzają się nawet "zbiorówkowcy", którzy zakładają kalosze i kapelusz tylko na pierwsze polowanie w sezonie i na Hubertusa w lesie będąc dwa raz w roku. W kole panuje przyjazna atmosfera, a na zbiórce widać same uśmiechy spod wąsa :). Kawały, żartobliwe przytyki i na końcu herbata z kotła lub bigos myśliwski to klimat, na który czekamy każdego roku.

    Większość myśliwych uwielbia polowania zbiorowe. Każdy powtarza, że jest to świetna okazja, aby spotkać się z wszystkimi myśliwymi z koła łowieckiego i spędzić parę godzin w knieji, w doborowym towarzystwie. Pokot schodzi często na drugi plan, bo przecież polowanie to wbrew powszechnej opinii nie tylko pozyskiwanie zwierzyny.

      Formalnościom organizacyjnym musiało stać się zadość. Była to pierwsza zbiórka myśliwych więc trwała dłużej niż zwykle. Byliśmy wyrozumiali i cierpliwie ze zrozumieniem wysłuchaliśmy co miał łowczy do przekazania.

  W związku z zagrożeniem wystąpienia Afrykańskiego pomoru świń, podane zostały ważne telefony i kontakty do służb weterynaryjnych. Omówiono także zasady postępowania z padłą i strzeloną zwierzyna, ze szczególnym naciskiem na dziki.  Kolega łowczy nie omieszkał sprawdzić wyrywkowo dokumenty myśliwych. Na szczęście wszyscy mieli. 

 

     Sygnalista odegrał "Apel na łowy" i wszyscy ruszyli w knieję, pełni zapału. Hubert nie darzył tego dnia. Pokot był pusty.  Pudlarzy nie było, bo i zwierz nie wychodził.

Darz Bór.

WiWi

Czytany 1859 razy
Więcej w tej kategorii: PIKNIK ŁOWIECKI »

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho