PRZYSTRZELANIE BRONI

Submitted by on N, 29.03.2015 - 00:00

SZKOLENIE MYŚLIWYCH WKŁ  Z NAJWAŻNIEJSZEGO DOKUMENTU „REGULAMINU POLOWAŃ”SZKOLENIE POŁĄCZONO Z PRZYSTRZELANIEM  BRONI PRZED SEZONEM ŁOWIECKIM 2015/2016. 

 

W dniu 29 marca 2015 roku na strzelnicy w Borze koło Rzeszowa odbyło się  przystrzelanie broni myśliwskiej. Stworzyło to  doskonałą okazję do spotkania myśliwych w tak dużym gronie. W tym dniu przeprowadzono również szkolenie z zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania polowania indywidualnego oraz zbiorowego. 

 

Świadomego myśliwego nie trzeba namawiać by pojechał na strzelnicę i sprawdził swoja broń przed sezonem. Jedzie tam i z poczucia obowiązku i dla przyjemności aby strzelić kilka razy i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Wielu myśliwych woli jednak aby przystrzelania broni dokonał profesjonalista rusznikarz lub ktoś kto strzela bardzo dobrze, wie co pokręcić i w którą stronę gdy są kłopoty i na dodatek ma czym to zrobić co też jest nie bez znaczenia. Można się z tym zgodzić pod jednym warunkiem, że taka broń zostanie później sprawdzona przez właściciela, a drobne korekty które z pewnością będą zostaną dokonane.

W tym roku zrezygnowano z treningu strzeleckiego do makiety zająca i zamieniono go na konkurencję bardziej wymagającą, a mianowicie DZIKIEM w przebiegu. Każdy strzelec, który miał możliwość spróbowania swoich sił na przebiegu dzika wie, że bez treningu  i odpowiedniego przygotowania pod okiem instruktora efekty będą mizerne, a w najlepszym przypadku nie powtarzalne.


Zmiana ta podyktowana była potrzebą doskonalenia umiejętności celnego strzelania z broni kulowej do celu ruchomego. Jak pokazują ostatnie doświadczenia z polowań zbiorowych, istnieje potrzeba położenia większego nacisku na trenowanie właśnie tej konkurencji z broni kulowej.

Potwierdziły się obawy organizatorów przystrzelania broni. MUSIMY TRENOWAĆ  Z BRONI KULOWEJ DO CELÓW PORUSZAJĄCYCH SIĘ.

Dzik w przebiegu to konkurencja, która uczy pokory również doświadczonych strzelców posiadających klasy mistrzowskie potwierdzone wawrzynami strzeleckimi.

Mając nadzieję, że spostrzeżenia, umiejętności i doświadczenia wyniesione ze strzelnicy będą owocowały w polu i lesie, co przełoży się na zminimalizowanie szkód wyrządzanych w szczególności przez dziki w uprawach rolniczych.

 

 

     Darz Bór. 

 WiWi

 

Czytany 1347 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho