Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44

65-Lecie KOŁA

Submitted by on Wt, 31.03.2015 - 09:17

OBCHODZILIŚMY JUBILEUSZ 65-Lecia WOJSKOWEGO KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 154 „ROGACZ” W RZESZOWIE.

 

 

Rok 2014 był dla naszego koła szczególny, ponieważ we wrześniu obchodziliśmy jubileusz 65 lat istnienia. W dniu 27 września 2014 roku o godzinie 14.00 w „osadzie myśliwskiej” w Albigowej uroczysty jubileusz rozpoczął mszą myśliwską ks. Janusz Winiarski. Głosząc kazanie ks.Janusz wspomniał że:  65 lat to okres różny w naszej historii. Różnie było w życiu WKŁ„Rogacz”….Koło ma wiele osiągnięć a przy tej okazji warto powspominać, podzielić się refleksjami i spojrzeć w przeszłość. Zycie koła splatało się i splata z życiem lokalnej społeczności co zasługuje na utrwalenie przynosząc wiele korzyści obu stronom.Witając gości Prezes Koła Jerzy Mizgała przypomniał historię Wojskowego Koła Łowieckiego „Rogacz”  nr 154 w Rzeszowie. Wspominając o dorobku wielu pokoleń myśliwych, o radości i uroku obcowania z przyrodą o tym, że łowiectwo to nie tylko polowanie ale także dar, który otwiera nasze oczy i serca na majestat naturalnego środowiska.

W dalszej części były wystąpienia i podziękowania zaproszonych gości.

 

 


Był to czas na podziękowania tym pierwszym pionierom, którzy tworzyli historię koła jak i tym którzy obecnie ją piszą. Nie zapomniano o tych kolegach, którzy wędrują w towarzystwie Św. Huberta po krainie wiecznych łowów.


O godzinie 15.00 rozpoczęto biesiadę myśliwską. Wznoszono toasty którym nie było końca. Noc  wrześniowa była ciepła i dobrze nastrajała do śpiewów biesiadnych oraz pieśni myśliwskich  a tekst pieśni „…Pojedziemy Na Łów Na Łów Towarzyszu Mój…”zna już każdy. Ponadto dla uczczenia jubileuszu 65 – lecia WKŁ wydano  znaczek okolicznościowy przypinany do kapelusza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ważne że humory dopisywały, a koledzy jak to w gronie braci myśliwskiej lubią robić różnego rodzaju kawały...

Do zobaczenia na kolejnej biesiadzie myśliwskiej.

 

                                                                                                                               Darz Bór

Czytany 3235 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho