Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44

Maj w łowisku

Submitted by on Wt, 19.05.2015 - 13:23

Patrząc na te piękne ptaki zastanawiam się, jak puste były by nasze łąki bez tych kolorowych stworzeń. Każdy z nas słyszał  na wiosnę donośne "kook ko" w wykonaniu koguta bażanta. Pilnuje on swoich szarych kur i często toczy  zawzięte boje o swoje stado.

Warto zrobić zdjęcie, ponieważ w maju zupełnie traci głowę w miłosnym uniesieniu i daje się  podejść na parę metrów.

Wśród bażantów występuje około 40 odmian, z czego kilka w różnych okresach zostało sprowadzonych do nas i tu w drodze krzyżówki dały one obecnego bażanta łownego. Podstawowymi odmianami, z których pochodzi bażant łowny, były bażanty kolchijskie kaukaski (zwyczajny), mongolski (mandżurski) i obrożny

Bażanty poza okresem lęgowym żyją w stadach. Chętnie przebywają w gęstwinach leśnych, krzakach i trzcinach w pobliżu wody. Bażant żeruje w ciągu dnia, noc spędza na drzewie lub w krzakach. Mimo swej wielkości jest mało wytrzymały na ciężkie warunki bytu, źle znosi zarówno głód, jak i nie sprzyjające warunki atmosferyczne, a młody bażant szczególnie. Długotrwałe słoty lub wysokie śniegi dziesiątkują także dorosłe osobniki W okresie lęgów deszcze i słoty mogą zniszczyć całe gniazda młodych.

Czytany 6813 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho