Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44

SPOTKANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CIERPISZU

Submitted by on Pt, 26.02.2016 - 08:43

TEMAT WSPÓŁPRACY MYŚLIWYCH WOJSKOWEGO KOŁA ŁOWIECKIEGO "ROGACZ" Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ NIE JEST TEMATEM NOWYM. 

W dniu 10 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej w Cierpiszu odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Wojskowego Koła Łowieckiego „Rogacz” w Rzeszowie. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom problematyki ochrony ojczystej przyrody oraz bytowania dzikich zwierząt w stanie wolnym na terenie okolicznych pól i lasów. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani mgr Agnieszka Stachów, udział wzięli również wychowawcy. Wojskowe Koło Łowieckie „Rogacz” reprezentował Kol. Józef Bożek, a prelekcję z ramienia Koła prowadził Kol. Prof. Marek Koziorowski, który w barwny sposób opowiadał o życiu i zwyczajach zwierząt bytujących w okolicy. Uczniowie byli zafascynowani wykładem i nagrodzili prelegenta gromkimi brawami, a wiele zadawanych pytań dotyczyło nie tylko zagadnień związanych z przyrodą ale teżżycia osobistego. Na koniec najbardziej aktywni uczniowie wyróżnieni zostali książkami o tematyce przyrodniczej i łowieckiej, a wszyscy otrzymali słodycze.

W każdym przypadku takie spotkania z myśliwymi są ze wszech miar pozytywne, dzieci wracają zadowolone i na pewno będą miały lepsze podejście do dzikiej przyrody, a także wyrobią sobie lepszy pogląd o myślistwie i myśliwych.

Myślistwo jest jedną z gałęzi gospodarki narodowej. Niestety jego rola jest ostatnio deprecjonowana przez różnego rodzaju organizacje społeczne. Jednak my myśliwi wiemy najlepiej jak wielka jest nasza rola we współczesnym świecie. Naszym obowiązkiem jest zapoznawać ludzi z naszymi racjami. Bardzo ubolewamy, że w programach nauczania brakuje tematów o myślistwie, dlatego też angażujemy się do czynnej współpracy ze szkołami.

Darz Bór.

WiWi

 

Czytany 2310 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho