Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44

WALKA Z KŁUSOWNIKAMI

Submitted by on Wt, 01.03.2016 - 08:56

MIESZKAŃCY OKOLICZNYCH WIOSEK POMAGAJĄ MYŚLIWYM W ZWALCZANIU KŁUSOWNIKÓW.

 

W dniach 22 - 28.02.2016 roku przeprowadzono największą w tym roku akcję przeciwko kłusownikom.  Myśliwi  chodzili po okolicznych lasach i sadach likwidując wnyki. Skala procederu kłusowniczego zaczęła przerastać możliwości pojedynczych patroli. Łowczy koła, kol. Janusz SZYSZKA zarządził zbiorową akcję wymierzoną przeciwko leśnym przestępcom. W niedzielę 28.02.2016r na zbiórce stawili się myśliwi i sympatycy łowiectwa. Zadaniem grup pod przewodnictwem strażnika łowieckiego Andrzeja SZMUCA, było spenetrowanie terenów gdzie okoliczni mieszkańcy, a także polujący myśliwi natknęli się na wnyki.

Szczególną uwagę zwrócono na okolice miejscowości Cierpisz, Kraczkowa i Malawa. To właśnie z tych terenów mieszkańcy dawali sygnały o zakładaniu wnyków.

 

Podzielone patrole wyruszyły w teren. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na wnyku znaleziono sarnę. Jeszcze żyła.

 

Natychmiast przystąpiono do próby uwolnienia zwierzęcia, które dusiło się zaczepione stalową linką za szyję. Cenne minuty a nawet sekundy ważyły na życiu lub śmierci przerażonego zwierzęcia. Kolega Witold WITKOWSKI przy pomocy nożyc do drutu uwolnił ze śmiertelnego zacisku sarnę. Wychłodzone zwierzę trzeba było reanimować. Po chwili, o własnych siłach mogło już chodzić.

W tym miejscu zdjęto kilka innych drucianych wnyków. Kości zwierząt wskazywały na to, że podobne tragedie miały tu miejsce już wcześniej. Nikt tych zwierząt nie zabrał. Zdechły w potwornych męczarniach. Nikt im nie pomógł. Zgniły.

Nie można przechodzić obojętnie obok cierpienia zwierząt. Giną one w strasznych męczarniach, dusząc się powieszone za szyję, lub skazane na śmierć głodową. Kłusownicy to ludzie bez sumienia, z którymi musimy walczyć wszyscy razem. W XXI wieku kłusownictwo  nie może mieć miejsca.

Szczegółowy raport z akcji wraz ze zdjęciami przekazano do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Dziękujemy mieszkańcom za udzieloną pomoc w akcji zbierania wnyków.

WiWi.

Czytany 2480 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho