Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44

SPOTKANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZGŁOBNIU

Submitted by on Wt, 14.06.2016 - 22:36

10 CZERWCA SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W ZGŁOBNIU ODWIEDZIŁ PRZEDSTAWICIEL KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 154 „ROGACZ”. MYŚLIWY, KOLEGA  MATEUSZ JUCHNO.

My myśliwi wiemy, jak wielka jest nasza rola we współczesnym świecie. Edukacja dzieci i młodzieży to stały element działalności naszego koła. Bardzo ubolewamy, że w programach nauczania brakuje tematów o myślistwie,  dlatego też staramy się czynnie współpracować ze szkołami. Zadania tego podejmuja się myśliwi pasjonaci, którzy dźwigają na spotkania mnóstwo pomocy dydaktycznych pomagających zrozumieć dzieciom otaczający nas świat.

Nie zdradzę chyba tajemnicy, że kolega Mateusz na następne spotkanie przybędzie z ułożonym psem myśliwskim.  Śmiech

Wizyta w szkole miała charakter pełnego atrakcji spotkania, a tematyka łowiecka żywo zainteresowała dzieci. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać interesujące tradycje myśliwskie, zapoznały się z działalnością koła.

 

 

    Duże wrażenie zrobiło oryginalne umundurowanie myśliwego i sygnały łowieckie wykonane na rogu. Kolega Mateusz dawał z siebie wszystko ku uciesze najmłodszych. Każdy chciał spróbować swoich sił jako sygnalista. Jak się okazało - nie było łatwo.

 

 

    Kolega Mateusz ciekawie opowiadał nie tylko o tradycjach i etyce wśród myśliwych, ale przede wszystkim zapoznał uczniów ze zwierzyną zamieszkującą pobliskie lasy i słownictwem związanym z łowiectwem. Rozpoznawanie zwierzyny stało jednym z ciekawszych momentów spotkania.

 

    Myśliwy chętnie odpowiadał też na liczne pytania. Uczniowie dowiedzieli się również, że łowiectwo to nie tylko polowania, ale również ochrona środowiska przyrodniczego, poprawa bytowania zwierzyny oraz hodowla rodzimych gatunków zwierząt.

 

 Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe książki.

 

     Spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Zgłobniu potwierdziło zasadność prowadzenia takich lekcji. No bo gdzie jak nie w szkole od najmłodszych lat dziecięcych należy zaszczepiać miłość do ojczystej przyrody i zrozumienie działalności braci myśliwskiej.

     Wspólne lekcje przyrody dają satysfakcję i zadowolenie dla wszystkich uczestników. Kolega Mateusz JUCHNO przeprowadził zajęcia w szkole z bardzo dużym zaangażowaniem za co mu niezmiernie dziękujemy.

 

WiWi

Czytany 2220 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho