ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Submitted by on Cz, 16.11.2017 - 20:27

W dniu 15.11.2017 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Mateusza Juchno – przedstawiciela Wojskowego Koła Łowieckiego „ Rogacz” w Rzeszowie.

Celem wizyty było zaangażowanie uczniów naszej szkoły w akcję zasiedlania bażantów. Działania ekologiczne uczniów poprzedziła pogadanka zaproszonego Gościa, nt. pracy myśliwych, związanej z ochroną środowiska przyrodniczego. Uczniowie dowiedzieli się, że myśliwi nie tylko polują na zwierzęta, ale również prowadzą działania mające na celu zwiększenie populacji wielu gatunków zwierząt. W tym celu członkowie kół łowieckich gromadzą karmę na zimę, dokarmiają zwierzynę leśną, uprawiają poletka żerowe i zaporowe, budują paśniki oraz budki lęgowe dla ptaków.

W dniu dzisiejszym uczniowie wspólnie z Panem myśliwym  przygotowali podsyp z paszą, aby bażantom łatwiej było zaaklimatyzować się na wolności, a następnie wypuścili osiem sztuk ptaków pochodzących z prywatnej hodowli.

Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują zwiększeniem liczebności bażanta w naszej okolicy i uwrażliwią uczniów na otaczające ich środowisko przyrodnicze.

W akcji uczestniczyli uczniowie klasy 6  pod opieką nauczyciela przyrody p. Bożeny Drozdowskiej –Wnęk.

ŹRÓDŁO: http://spzglobien.pl/zywa-lekcja-przyrody/

Czytany 1356 razy

Księżyc

Pogoda

pogoda meteo.pl

Logowanie

A4 Infociacho